Witamy na Oficjalne Forum Alcatra

Zarejestruj się już teraz aby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, uzyskasz pełny dostęp do wyświetlania oraz dodawania nowej treści bądź odpowiadania na istniejącą. Będzie można dostosować swój profil, otrzymywać punkty reputacji, a także komunikować się z innymi użytkownikami za pośrednictwem prywatnej skrzynki odbiorczej i wiele więcej!

Ten komunikat nie wyświetla się zalogowanym użytkownikom.

Shift

Administrator
 • Zawartość

  877
 • Postów dziennie

  0,5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  37

Shift last won the day on 11 Grudzień

Shift had the most liked content!

O Shift

 • Tytuł
  Head Admin
 • Urodziny 29 Marzec

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Katowice
 • Zainteresowania
  Soft dev, Web dev, Game dev, 3D Graphic, Hardware, Network Administration

Gra

 • Nazwa w grze
  [HA]Shift
 • Profesja
 • Królestwo

Ostatnie wizyty

11 262 wyświetleń profilu

Display Name History

 1. No to może ja napiszę w formie odpowiedzi 1. 70-80% zrobione, pozostało 700-900h pracy. Ile to potrwa to zależy od tego ile % czasu pracy dam radę poświęcać względem pracy zarobkowej. Mam cichą nadzieje że uda się na kwiecień dojść do etapu testów. 2. Optymalizacja roślinności czyli sprawienie żeby to sensownie wyglądało i jednocześnie nie zatykało cpu było mega wyzwaniem które udało się wykonać. Wymagało to napisania kilku tysięcy linijek kodu aby zaprogramować odpowienie funkcje pozwalające na takie coś w archaicznym metku (Stasio może potwierdzić ile się z tym męczyłem) Praca była warta efektu, roślinność wszelakiego typu weszła na nowy poziom przy jednoczesnym dobrym wykorzystaniem sprzętu (wystarczy cpu i3 drugiej generacji i karta pokroju gtx 660 do stabilnych 60fps w 1080p na maksymalnych ustawieniach grafiki) Niestety muszę rozczarować, trawa nie jest interaktywna więc raczej koszenie jej odpada 3. W mmo raczej fabuły za dobrej nie da rady uświadczyć bo nie jest to gatunek fabularny więc nie ale w porównaniu do oryginału to jest całkiem spoko bo przygotowywany jest cykl misji fabularnych od początku do końca rozwoju postaci, misje poboczne na razie są kwestią drugo planową zostawianą na koniec ale ich też nie braknie. Dziesiątki stron a4 są na ten moment jeśli chodzi o misje i to jeszcze nie koniec. 4. Jeśli chodzi o dźwięki to szumu liści nie dodałem ale szum morza już tak (really) tak samo jak grafika poza postaciami wszystko zmienione + coś czego oryginalnie nie było czyli dźwięki otoczenia.
 2. A mogą być lidlaki? bo do biedronki mam daleko
 3. Stasio dobrze wyjaśnił wszystko Ode mnie: nie będzie s3 ani s4 bo to już mój ostatni projekt mt2.
 4. Konta (login, hasło, email, sm) zostaną przeniesione, a nie postacie
 5. witam, początkowo był zamysł prowadzenia dwóch serwerów na raz. Ze względu na fakt, że prace nad drugą odsłoną Alcatra znacząco się przedłużyły serwer 1 w między czasie kompletnie opustoszał. Do nie dawna grało jeszcze około 30 graczy lecz w tym momencie nikt już tam nie zagląda, średnio 2-3 osoby online popołudniami. Co sądzicie o tym? Ja rozważam opcję zamknięcia s1, czuję się zobowiązany ze swojego postanowienia, że nie zamknę serwera póki ostatni gracz się nie wyloguję. Nie widzę sensu dalszego trzymania tego serwera, do końca sierpnia jeszcze można tam wejść, poukładać sobie SM. Jeśli nic się nie zmieni to 1 Września 2017 Alcata s1 zostanie wyłączona. Wszystkie konta z SM zostaną przeniesione na v2, wszystkie kupony które nie zostaną zamienione na SM zostaną zamienione automatycznie. Forum oraz ts3 będą cały czas aktywne. Zapowiedź Do końca września wystartuje beta Jeśli nie będzie większych problemów na becie, październik - listopad wystartuje Alcatra v2.
 6. Wielkanocny event

  do
  Do 17.04.17 Raty +70% Do 23.04.17 drop pisanek Aktywowano wielkanocny is Wycofano zimę z serwera Wesołych świąt wielkanocnych
 7. Świąteczne atrakcje

  do
  Z okazji świąt na serwerze aktywowano następujące atrakcje: Choinka Drop skarpetek oraz prezentów z wszystkich mobów których poziom nie przekracza 20 od postaci Świąteczna misja Świąteczne pozycje w IS Zimowy wygląd miast (wymagana aktualizacja clienta) Wesołych świąt!
 8. Raty +50%

  do
  Przez okres świąteczny zostały aktywowane raty +50% na drop, yang oraz exp. Wesołych świąt
 9. Serwer 1 - Halloween

  do
  Aktywowano drop dyni EXP +50% przez cały okres czasu Okazjonalne przedmioty w IS
 10. Nie otrzymałem żadnej wiadomości. Wyślij na PW forum lub na e-mail: alcatramt2@gmail.com Zamykam
 11. Nie odpowiadamy za szkody wyrządzone przez dobrowolne podanie danych dostępowych do konta.
 12. Rzeczywiście, upload nawet mnie to irytuje. Tamten upload to była gotowa wtyczka, która nie została zaktualizowana do nowej wersji silnika forum. Druga rzecz to po prostu to, że był on zbyt prosty i nie można było np. ograniczyć łączny upload czy też usuwać to co się wrzuciło. Napiszę w przyszłości własny plugin który uprości i zintegruje się ze systemem załączników ale w formie takiej jak to było wcześniej. @Stasio132 Naciskając enter tworzysz nowy akapit, nowe linie są automatycznie tworzone na podstawie szerokości ekranu. Trzeba się do tego przyzwyczaić ale patrząc na różnorodność ekranów, jest to o wiele lepsze rozwiązanie bo każdy w innym formatowaniu widzi to co piszesz. Więc prawidłowo enter wciskamy gdy rozpoczynamy nowy wątek, a nie jako ręczne formatowanie tekstu które teraz nie istnieje. Już w poprzednim poście widać, że źle używasz edytora tekstu. Zamiast estetycznej listy pozycji, robisz nowy akapit po każdym zdaniu, porównaj moją wypowiedź z własną. Polecam obczaić jak się prawidłowo używa edytora jeśli chcesz estetyczne posty pisać. Nie jest to jakiś wymysł tylko zmiana konieczna. Spoilery też działają prawidłowo: Te z kolei przeciągamy (drag and drop), po prostu swoim "enterowaniem" wrzucasz jeden do drugiego.
 13. @Armatum Cała płyta kozak, Katowickie rapy
 14. Jak zwykle, kradzież wymiany handel. Ludzie ja mam 2,5 roku tego serwera, ogarnąłem tysiące spraw i ja już po tytule czaje o co chodzi. Nie mam żadnego obowiązku odzyskiwać EQ skoro sami nie potraficie o to zadbać. Na pewno tego nie będę robił osobie "Która chce odzyskać EQ i spada z tego serwera", lub oskarża mnie o luki w bazie danych i próbuje wywrzeć na mnie presje jakby to miało być moim obowiązkiem. Jak już odzyskuje to tylko z własnej inicjatywy gdy widzę, że osoba nie była jakimś kombinatorem i na prawdę została poszkodowana. Cwaniactwo wyczuwam z odległości.. Jak pożyczacie, wymieniacie, handlujecie - spoko tylko ja o tym nie chce słyszeć, a tracić będziecie przedmioty i całe konta nadal. Nawet na globalnych serwerach nie uzyskacie za dużo, dlaczego? Bo gdy administracja odzyskuje EQ to potem gracze czują się jakby byli ubezpieczeni i nie dbają o bezpieczeństwo własnych kont, zaczyna się kombinowanie itp. itd. Jak wam złodziej wbije do chaty z kluczem w ręku od was, to wam ubezpieczyciel nawet grosza nie wypłaci, a ja żadnym ubezpieczycielem tak czy siak nie jestem.. Ja wam mogę jedynie pomóc zabezpieczyć konto, w przyszłości dla zainteresowanych będzie możliwość np. zabezpieczenia konta kodem SMS. (Plany na update 2.x) ale to od was zależy czy te konto pozostanie bezpieczne czy nie. To na tyle z mojej strony
 15. Sam jesteś żenada Baj